PXS: ZEITGEIST

Artworks
Exhibition date
-

PXS - ZEITGEIST

Vizuální jazyk PXS jsou kulturní kódy z mnoha vědních oborů, kterými zachycuje ducha doby a které fungují jako odkazy. Podchody a pasáže ve městě jsou vyplněny prázdnotou. Vítr vane jejich útrobami a roznáší všude listí s kousky papíru, poznámkami, útržky hesel. Otázky jsou uzavřené obsahují přímou volbu bud a nebo: Famine or Fatigue? Jednotlivá slova jsou kulturní kódy pro současnost a jako takové jsou interaktivní. Nápis je zároveň kůží, určitým zranitelným rozhraním i branou do jiného světa.

Ashes to ashes. Body to body. Data to data.

Vernisáž proběhne v galerii Artwall na nábřeží kpt. Jaroše a Edvarda Beneše v Praze. 1.7. od 18:00 hod, od 20:00 bude afterparty v Klubu AVU (U Akademie 4, Praha).

Doprovodný program k výstavě, performativní přednáška We Are All Beautiful Freaks <3, proběhne 2. 8. od 21:00 na terase klubu Fuchs na Štvanici.

Kurátorka výstavy: Darina Alster

Výstava probíhá ve spolupráci s Festivalem Prague Pride. Projekt probíhá s finanční podporou Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a Městské části Praha 7. Spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus+. Mediálními partnery projektu jsou Artmap, Radio 1, GoOut, JlbJlt.

foto výstavy na Artwall: Martin Micka

Fotografie výstavy