Plastic People

Plastic People

24. 8. 2006 – 9. 9. 2006, Galerie c2c, Praha

The world is beautiful, but the Plastics don’t see it." Zpívají Plastic People of the Universe ve své Universal Symphony. Díky této světově proslavené skupině, která se stala ikonou českého undergroundu a symbolem ideologického a intelektuálního odporu proti normalizační moci, má spojení Plastic People v České republice zvláštní význam. Připomíná jednak odkaz kapely s její ikonografií undergroundu, ale zároveň evokuje současný univerzální význam spojení „Plastic World“ kombinující kulturu celebrit a masového konzumu. Plastic people dneška jsou ti, kteří pohodlně driftují po povrchu věcí, hédonisticky si užívají života a volně citují styly a ikony minulých generací.

Výstava v galerii C2C v Praze se zaměřuje na obě interpretace titulu. Dva mladí kurátoři, Patrycja Ryłko a Krzysztof Łukomski, představují výběr polských, českých chorvatských, uruguayských a francouzských umělců pracující s řadou rozdílných technik od kresby a malby po performance a video.

Vystavující umělci a umělkyně: Guma Guar, Magdalena Starska, Radek Szlaga, Silvina Arismendi, Piotr Źyliński, Dimitri Kielbasiewicz, Natala Fiedorczuk, Anna Gubernat, Alicja Wesołovska, Camille Laurelli, Kasia Krakowiak, Krzysztof Lukomski, Tomasz Mróz, Darek Zatoka, Jasmin Topalusic, Rom Kamiński

Kurátoři: Pátrycja Ryłko, Krzysztof Lukomski