Dan Perjovschi: Prozatím

Artworks
Exhibition date
-

Dan Perjovschi - Prozatím

Název výstavy Dana Perjovschiho – Prozatím – velmi dobře vystihuje způsob jeho tvorby. Perjovschi je neúnavný komentátor aktuálních událostí. Jeho černobílé kresby zachycují všední realitu, ale i důležitá politická témata. Momentálně nejpalčivějším tématem evropské politiky je uprchlická krize a právě k ní se vztahují i autorovy kresby prezentované v galerii Artwall. Perjovschi komentuje situaci uprchlíků, náš pohled na ně i postoje EU. Výstavu je možné chápat také jako apel na humanitu v čase vánočních svátků.

Dan Perjovschi je mistrem zkratky. Komplikované koncepty vkládá do jednoduchých linií a často zprostředkovává vážná témata skrze humor a satiru. „Perjovschiho dílo je svou univerzálností přístupné širokému publiku. Galerie Artwall představí jeho tvorbu ve veřejném prostoru a umožní tak kontakt s diváky mimo uměleckou scénu,“ uvedla jedna z kurátorek galerie Artwall Lenka Kukurová.

O autorovi:

Dan Perjovschi se narodil v roce 1961 v rumunském Sibiu. Jeho díla byla vystavena na desítkách společných i samostatných výstav v Rumunsku i v renomovaných muzeích v zahraničí, mj. v New Yorku, Stockholmu, Eindhovenu, Kolíně nad Rýnem a Benátkách. V roce 2009 vytvořil přes dvě stovky kreseb komiksového typu na betonových stěnách atria v interiéru Národní technické knihovny v Praze.

Kurátorky: Lenka Kukurová, Zuzana Štefková

 

Photo výstavy na Artwall: Martin Micka

Fotografie výstavy